Kütüphane

Fenerbahçe Üniversitesi Kütüphane ve Yenilikçi Öğrenim Merkezi bilgiye erişimde yenilikçi yaklaşımlar sunabilecek altyapı olanaklarına sahip olarak 2019 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

Kütüphanemiz; 21. yüzyılın değişen beklentilerini karşılayabilecek yeni olanaklarla hizmetlerini geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Kütüphaneler, yüksek öğrenim ekolojisinin doğal bir bileşeni olmuştur. Uluslararası yüksek öğrenim, öğrencilerine artık her yerde öğrenmeyi ve çalışabilmeyi, öğrenim materyallerine sürekli erişim sağlamayı ve iş birliğine dayalı öğrenme alanlarına ulaşmayı vaat etmektedir. Geleceğin kütüphaneleri artık, çeşitli dokunmatik ekran yüzeyleri, artırılmış gerçeklik ve akıllı cihazlar kullanarak bilgiye erişimde ziyaretçilerine yeni imkânlar sunabilmektedir.

Kütüphanemiz bu bakışa sahip olup, temel hizmetlerinin yanı sıra katılımcı akademik kütüphane örneği olarak makerspace alanı ve toplu iletişim merkezleri oluşturarak uluslararası düzeyde hizmetlerini geliştirmektedir. Üniversitenin tüm programlarını destekleyen bilgi kaynaklarına kütüphanemiz aracılığıyla erişiminiz mümkündür.

https://catalog.fbu.edu.tr